Водні процедури

Коли у горах з ранкового туману долинає протяжний зойк, а в ньому й паніка, й щастя, й захоплення, це означає, що хтось займається найпростішим видом гірських водних процедур – обливанням водою з потоку.

Сауна усадьбы “Кукавица”
Сауна усадьбы “Кукавица”
Сауна садиби “Кукавиця”
Сауна садиби “Кукавиця”

Водні процедури на Закарпатті мають свій шарм і місцеву специфіку. І дуже різноманітні. Коротко про головне, що діється з цим видом відпочинку в Кукавиці й навколо неї.
Спочатку про традиційні процедури. Cауна у Кукавиці розташована на березі гірського струмка, що бере початок у “кірничці”, що витікає з-під самого Пікуя, жива вода з джерела долає свій шлях до Кукавиці хащами, та кам’янистими схилами, дзюрчить мініатюрними мальовничими водоспадами аж поки не потрапляє до нашого загаття. В поєднанні з ароматною дровяною сауною та нашим духмяним трав’яним чаєм з медом купання в запруді має неабиякий терапевтичний ефект на тіла та особливо на душі наших гостей!

Лазня готелю “Смерековий двір”
Чан готелю “Лісова Казка”

За 2 км від Кукавиці в готельному комплексі “Лісова Казка” вам можуть відпустити гріхи, запхавши у величезний чан, під яким палахкотить вогонь. Це не кара, це ще один вид місцевих водних процедур. Просто на березі потоку бажаючих оздоровитись запрошують у чан з гарячою водою. Звідти бажано вистрибнути у потік, щоб відчути контраст. Контрасти в житті запам’ятовуються найкраще. Поряд хатка для відпочинку. Все безпечно для здоров’я: за температурою слідкують, клієнтів у чані не забувають. Особливо приємною є така процедура взимку. Й фото, відповідно, особливі! Бажаючих прогрітись таким чином багато, тому все по годинах і замовлення за телефоном.

У Жденієві є кілька “руських бань” з банщиком, віниками та запрудами для пірнання в холодну гірську річку. Після процедури враженнями діляться за печенею на дровах, яку запивають гірським чаєм. Водночас можна половити форель у ставках і засмажити.

Замовляйте баню і вечерю безпосередньо у господарів за телефонами
+38(097)272-33-29, +38(066)787-78-12, +38(067)382-45-95.

Бальнеологічний курорт Поляна

За 25 км від Кукавиці розташовано бальнеологічний курорт Поляна. Тут і бювети зі знаменитими мінеральними водами, і закритий басейн, і ресторанчики, і ринок, де чекають подарунки для ваших близьких.

Бальнеологічний курорт “Поляна”
Бальнеологічний курорт “Поляна”

Курорти термальних вод в Берегово і Косіно.

Ще Закарпаття славетне термальними водами. За 100 км від Кукавиці в селищі Косино, де посеред древнього дубового гаю, б’є гейзер. Водичка приємна +38 °С. Басейни чисті, акуратні.
Подібний басейн є і в Берегово. Там можна добряче поплавати. Водичка трохи солена, блакитна й дуже корисна. Та й само Берегово – приємне містечко зі своєю автентикою.
А звідки ж тут термальні води? Усе просто! Ви у Вулканічних Карпатах. І вода тут справжнісінька, вулканічна, з прямим підігрівом від магми!

Термальні води в Берегово
Термальні води в Косіно